KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 4542288
nr 454 2288
Etsningar
2 st, A Tallberg, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 februari 2007
kl 16:47:57
13/2 18:02:07
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods